Jump to content

Co zrobić, jeśli na liście nie ma mojego systemu operacyjnego?

  • PrintPrint

Co zrobić, jeśli na liście nie ma mojego systemu operacyjnego?

Jeśli na liście nie ma Twojego systemu operacyjnego, oznacza to, że firma HP nie udostępnia oprogramowania lub sterowników drukarki do pobrania dla Twojego systemu operacyjnego.

Dlaczego dla mojego systemu operacyjnego nie są dostępne żadne sterowniki?

Firma HP dokłada wszelkich starań, aby udostępnić sterowniki do większości systemów operacyjnych, lecz nie zawsze jest to możliwe. Rodzaj dostępnego sterownika drukarki zależy od wielu czynników. Ogólnie rzecz biorąc, drukarki HP mające powyżej siedmiu lat w większości przypadków nie będą obsługiwane przez najnowsze systemy operacyjne.

Jakie inne opcje są dostępne?

Być może uda się znaleźć rozwiązanie alternatywne. Aby wyszukać inne opcje lub rozwiązania w przypadku danej drukarki i systemu operacyjnego, spróbuj skorzystać z poniższych propozycji.
NOTE:W razie zastosowania niektórych rozwiązań alternatywnych funkcjonalność drukarki może być ograniczona.
  • Forum wsparcia technicznego HP dla klientów : Społeczność klientów firmy HP często poleca alternatywne sterowniki lub rozwiązania umożliwiające korzystanie z podstawowych funkcji drukarek HP, które nie są obsługiwane w danym systemie operacyjnym. W poszukiwaniu dostępnych rozwiązań dla danej drukarki i systemu operacyjnego można przejrzeć istniejące tematy na forum lub utworzyć nowy temat i zapytać o alternatywne opcje.
  • Inne fora: Alternatywnych rozwiązań problemów ze sterownikami i nieobsługiwanym systemem operacyjnym można również szukać na innych forach dotyczących drukarek. Mimo że firma HP nie zapewnia wsparcia dla rozwiązań oferowanych na takich forach, mogą one umożliwić korzystanie z drukarki w nieobsługiwanym systemie operacyjnym. Przed zainstalowaniem sterowników lub oprogramowania innych firm należy zastosować odpowiednie środki ostrożności w celu zabezpieczenia komputera przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.
  • Sterowniki drukarek HP do systemu Linux: Firma HP tworzy oprogramowanie HP Linux Imaging and Printing (HPLIP), które obejmuje sterownik, instalator sterownika oraz narzędzia ułatwiające instalację i konfigurację drukarek HP. Oprogramowanie zapewnia obsługę ponad 2200 produktów HP oraz współpracuje z niemal wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku dystrybucjami systemu Linux. Mimo że firma HP nie dołącza do zestawu drukarki oprogramowania HPLIP na dyskach CD z oprogramowaniem, we wszystkich głównych dystrybucjach systemu Linux jest ono regularnie wbudowywane. Kliknij tutaj, aby pobrać najnowsze oprogramowanie HPLIP .
  • Ostrzeżenie dotyczące innych witryn wsparcia technicznego: W ostatnim czasie firma HP zauważyła wzrost liczby serwisów internetowych, świadczących pomoc techniczną, sprzedających sterowniki HP czy też narzędzia diagnostyczne. Wiele takich witryn używa znaku towarowego HP i podaje się za oficjalnych dystrybutorów HP. Jeśli Twoja drukarka obsługuje dany system operacyjny, firma HP bez żadnych dodatkowych opłat udostępnia sterowniki i oprogramowanie w witrynie HP. Zachowaj ostrożność przy korzystaniu z witryn, które proszą o zapłatę za pobranie sterowników HP lub narzędzi do rzekomej diagnostyki produktów HP. Takie witryny nie są w żaden sposób powiązane z firmą HP.

HP Support forums

Find solutions and collaborate with others on the HP Support Forum
HP.comHP on FacebookHP on TwitterHP on YouTubeHP on Linked InHP on FlickrHP on Google+