Jump to content

Drukarki HP -- Co zrobić, jeżeli nie ma konkretnego systemu operacyjnego?

 • PrintPrint
Ten dokument dotyczy drukarek HP, dla których nie opracowano sterownika w systemie operacyjnym.

Co zrobić, jeśli na liście nie ma konkretnego systemu operacyjnego?

Jeśli na liście nie ma określonego systemu operacyjnego, oznacza to, że firma HP nie udostępnia oprogramowania lub sterowników drukarki do pobrania dla tego systemu operacyjnego.

Dlaczego dla określonego systemu operacyjnego nie są dostępne żadne sterowniki?

Firma HP dokłada wszelkich starań, aby udostępnić sterowniki do większości systemów operacyjnych, lecz nie zawsze jest to możliwe. Rodzaj dostępnego sterownika drukarki zależy od wielu czynników. Ogólnie rzecz biorąc, drukarki HP mające powyżej siedmiu lat w większości przypadków nie będą obsługiwane przez najnowsze systemy operacyjne.

Jakie inne opcje są dostępne?

Być może uda się znaleźć rozwiązanie alternatywne. Aby wyszukać inne opcje lub rozwiązania w przypadku danej drukarki i systemu operacyjnego, spróbuj skorzystać z poniższych propozycji.
NOTE:W razie zastosowania niektórych rozwiązań alternatywnych funkcjonalność drukarki może być ograniczona.
 • System operacyjny Chrome: Na komputerze Chromebook nie trzeba instalować żadnych sterowników ani oprogramowania z witryny HP lub Google.
  Sprawdź, czy drukarka obsługuje funkcję ePrint. Przejdź do Drukarki HP podłączone do Internetu i obsługiwane usługi w chmurze , znajdź właściwą drukarkę, a następnie sprawdź, czy drukarka obsługuje funkcję ePrint.
  • Jeśli drukarka obsługuje funkcję ePrint, przejdź do tematu Konfigurowanie i używanie drukarki z funkcją ePrint z urządzeniem Chromebook , aby skorzystać z usługi Google Cloud Print do drukowania z komputera Chromebook na drukarce z funkcją ePrint.
  • Jeśli drukarka nie ma funkcji ePrint, przejdź do tematu Konfiguracja i korzystanie z drukarki nieobsługującej funkcji e-Print na komputerze przenośnym Chromebook. Drukarka nieobsługująca funkcji ePrint musi być podłączona do oddzielnego komputera Mac lub PC, aby odbierała zadania drukowania z komputera Chromebook. Zadania drukowania są bezpiecznie przesyłane do drukarki za pośrednictwem Internetu, a nie przez bezpośrednie połączenie między drukarką a komputerem Chromebook.
 • Forum wsparcia technicznego HP dla klientów : Społeczność klientów firmy HP często poleca alternatywne sterowniki lub rozwiązania umożliwiające korzystanie z podstawowych funkcji drukarek HP, które nie są obsługiwane w danym systemie operacyjnym. W poszukiwaniu dostępnych rozwiązań dla danej drukarki i systemu operacyjnego można przejrzeć istniejące tematy na forum lub utworzyć nowy temat i zapytać o alternatywne opcje.
 • Inne fora: Alternatywnych rozwiązań problemów ze sterownikami i nieobsługiwanym systemem operacyjnym można również szukać na innych forach dotyczących drukarek. Mimo że firma HP nie zapewnia wsparcia dla rozwiązań oferowanych na takich forach, mogą one umożliwić korzystanie z drukarki w nieobsługiwanym systemie operacyjnym. Przed zainstalowaniem sterowników lub oprogramowania innych firm należy zastosować odpowiednie środki ostrożności w celu zabezpieczenia komputera przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem.
 • Sterowniki druku HP dla systemu Linux: Firma HP tworzy oprogramowanie HP Linux Imaging and Printing (HPLIP), które obejmuje sterownik, instalator sterownika oraz narzędzia ułatwiające instalację i konfigurację drukarek HP. Oprogramowanie zapewnia obsługę ponad 2200 produktów HP oraz współpracuje z niemal wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku dystrybucjami systemu Linux. Mimo że firma HP nie dołącza do zestawu drukarki oprogramowania HPLIP na dyskach CD z oprogramowaniem, we wszystkich głównych dystrybucjach systemu Linux jest ono regularnie wbudowywane. Kliknij tutaj, aby pobrać najnowsze oprogramowanie HPLIP .
 • Ostrzeżenie dotyczące innych witryn wsparcia technicznego: W ostatnim czasie firma HP zauważyła wzrost liczby serwisów internetowych świadczących pomoc techniczną, sprzedających sterowniki HP czy też narzędzia diagnostyczne. Wiele takich witryn używa znaku towarowego HP i podaje się za oficjalnych dystrybutorów HP. Jeśli Twoja drukarka obsługuje dany system operacyjny, firma HP bez żadnych dodatkowych opłat udostępnia sterowniki i oprogramowanie w witrynie HP. Zachowaj ostrożność przy korzystaniu z witryn, które proszą o zapłatę za pobranie sterowników HP lub narzędzi do rzekomej diagnostyki produktów HP. Takie witryny nie są w żaden sposób powiązane z firmą HP.

HP Support forums

Find solutions and collaborate with others on the HP Support Forum
HP.comHP on FacebookHP on TwitterHP on YouTubeHP on Linked InHP on FlickrHP on Google+